Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Juniorský maraton 2016

Rok se s rokem sešel, a tak koncem března, nadešel čas sestavit družstvo na krajské kolo Juniorského maratonu ve Zlíně. Lonští maturanti nás již opustili, letošní dali přednost studiu (kromě Honzy), a tak se do širší nominace dostala řada studentů prvního ročníku. Když pak ze zdravotních důvodů vypadli třeťáci, z loňského týmu zůstali jen Honza Hrůzek, Tom Štverák a Katka Dvořáková. Ve velké konkurenci dívek se díky lepším rozběhům nominovaly Barča Podešvová a mladá Lucka Krupová. Zbývajících pět chlapeckých míst pak obsadili studenti 1. B Vojta Borák, Lukáš Kuběna, Vojta a Ondra Čížovi a z 1. A Láďa Polášek.

Již cestou do Zlína panovala v autobuse dobrá nálada, jelikož součástí týmu byl i čerstvě zvolený “sportovec roku města Zubří”! Rozdělili jsme si jednotlivé úseky a stanovili cíl – postup do Prahy. Jelikož se do krajského kola přihlásilo deset družstev, nic jiného než vítězství nepřipadalo v úvahu. Takticky jsme štafetu rozběhli dobře, pustili jsme soupeře před sebe, a poté postupně stahovali jejich náskok. Všichni běžci se na trati vydali z posledních sil, což nás vyneslo na konečné krásné třetí místo.

I když nám letošní rok postup unikl, doufám, že si všichni zúčastnění tuto akci užili, a již se těším na příští rok, kdy se znovu popereme o účast na Pražském maratonu. Vytrvalci s věkem zrají, takže naší školu čekají dobré roky :).

Sportu zdar  J.J.

Přejít nahoru