Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Bažanťák 2018

Rok se s rokem sešel a na našem gymnáziu jsme 22. 11. 2018 přivítali nové prváky ze třídy 1. A8 každoroční akcí zvanou Bažanťák, letos ve stylu pyžamové párty. Brány školní jídelny, kde proběhlo oficiální zahájení, jsme otevřeli v 16 hodin.

Po zahájení byli studenti rozděleni do skupinek po třech, aby tak mohli společně projít 9 stanovišť. Všechna stanoviště měla něco společného – různými způsoby odrážela gymplácké prostředí. Skupinky měly za úkol například pokreslit si tvář podle zadání, najít a poskládat různá přísloví, vymyslet tahák, nakreslit logo gymnázia či se vzájemně navigovat pouze podle zvuku (toto stanoviště mělo největší úspěch).

Po splnění úkolů jsme se všichni opět sešli v jídelně, kde bylo připraveno lehké občerstvení a doplňující program. Po jeho skončení přišel vrchol akce, na který všichni přítomní čekali, a to pasování bažantů na pravé gympláky. K pasování jsme použili místo tradičního meče stehenní kost. Studenti si pak odnesli listinu bažanta a záložku jako dárek.

Chtěla bych poděkovat všem prvákům z 1. A8, kteří nakonec dorazili v plném počtu, a samozřejmě i mým spolužákům, kteří akci organizovali.

PS: Prváci vyslovili nápad, že by rádi, aby se na gymnáziu mohlo i přespat. Třeťáci, výzva pro příští ročník je vaše!

Petra Stodůlková 8. A8

Přejít nahoru