Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Dozvuky konce školního roku – Do školy na kole 2019

První ročník této akce (na naší škole) byl pro opravdové nadšence a horaly J. Smyslem projektu je nepoužívat dopravní prostředky se spalovacími motory a zároveň si dopřát trochu toho pohybu na cestě do práce či školy a zpět. Kdo však mohl tušit, že letošní počasí připraví takové divoké podmínky? Klasické májové deštíky se proměnily v soustavné a vydatné deště, teploty přepisovaly rekordy v dlouhodobě nízkých hodnotách, vítr moc neodpočíval a jednou jsem na cestě potkal i sníh!

Do soutěže se nahlásila tři družstva, která mohla být zaregistrována jak ve školní, tak i celorepublikové soutěži (článek je věnován pouze školní soutěži, kde máme k dispozici výsledky). Třída 2. B měla plný počet, tedy 5 členů.  Statečné dívčí družstvo z 1. A čítalo 3 děvčata a zaměstnanci školy také plně naplnili své družstvo :). Jak již bylo řečeno, smyslem akce je dopravit se do školy vlastními silami (chůze, běh= 2 body/km, koloběžka či kolo = 1bod/km) a proto jsme v naší soutěži hodnotili nejen počet jízd, ale i množství kilometrů, které jezdci či družstva v průběhu května absolvovali!

Mezi družstvy zvítězili “ZAMĚSTNANCI ŠKOLY” ve složení Liška, Sova, Magda, Renča a J.J., kteří absolvovali 66 jízd (tam i zpět = 1jízda), za které nasbírali 912 bodů.  V jednotlivcích poté v četnosti zvítězila Liška, která doběhla do školy a zpět 20krát. A co se týče nejvíce naježděných a naběhaných kilometrů, tak zvítězila Lara z 2. B, jež za měsíc květen nasbírala úctyhodných 564 bodů (308km kolo a 128km běh).

Vítězům gratuluji a cením si všech, kteří se nenechali odradit psím počasím, a této akce se zúčastnili!

Sportu zdar J.J.

Přejít nahoru