Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Fotbálek – učitelé vs. maturanti

Rožnov pod Radhoštěm – 15. 9. 2015 – jako tajné eso v rukávu strávil celý zápas na střídačce, aby nakonec jako správný žolík rozhodl. Proměněním rozhodujícího kopu penaltového rozstřelu si Jirka Honč zajistil věčnou slávu a dal propuknout smutku v týmu učitelů, který si tak bude muset na vítězství proti maturantům minimálně ještě rok počkat. Pokud ale byl v loňském premiérovém kláním celek kantorů pro studenty snadnou kořistí, letos manšaft zaměstnanců školy našim budoucím vysokoškolákům více než zatopil, i když prvních deset minut střetnutí tomu nenapovídalo.

Po úvodním oťukávání totiž zařadili studenti vyšší stupeň a vsítili v rychlém sledu dvě branky. Soupeř však s odpovědí neotálel, a tak se k radosti většiny z 38 přihlížejících diváků šlo do šaten za stavu 2:2.

Druhé půle nabídla na výborně připraveném hřišti rožnovského gymnázia doslova gólové hody. Maturanti sice dali úvodní gól, ale po něm převzal otěže utkání zkušenější tým a rázem z toho bylo vedení pedagogů 5:3. Maturanti v sobě ovšem našli poslední špetku sil, a tak šli po nevídaném obratu opět do vedení. Do konce střetnutí zbývaly poslední sekundy, kdy studenti zkušeně drželi balon na svých kopačkách. Pak ale po velké chybě nabídli balon učiteli Janíčkovi, který upláchnul obráncům a chladnokrevným zakončením poslal zápas do pokutových kopů.

Při penaltovém rozstřelu panovala obrovská nervozita, střelcům se nedařilo, pouze brankáři Křenek s Ehlem si vzájemně zahráli na dudy. Za stavu 1:1 tedy zbývala poslední penalta, kterou kopal studentský tým a mohla mu přinést výhru. Míč si na penaltový puntík postavil Jirka Honč, jenž se situace nezalekl a nádhernou střelou jako z učebnice fotbalu Mgr. Petra Solanského dal propuknout oslavám.

Statistika:
Učitelé vs. Maturanti
Konečný stav: 6:7 po penaltách
Poločas: 2:2

Sestavy:
Tým učitelů: Němec, Janíček, Malík, Lalík, Ehl, Mlnařík
Tým maturantů: Honč, Zich, Rajnoch, Bil, Křenek, Adensam
Rozhodčí: Dája Hladká
Diváků: 38
Hráno v úterý 15.9.2015 na hřišti rožnovského gymnázia od 15:30

Přejít nahoru