Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Krajské kolo ve volejbalu

Ve středu s datem 2. 12. 2015 se v moravském městě Bojkovice konalo krajské kolo ve volejbalu. Přihlásila se dvě družstva chlapců a pět družstev dívek, což byl skutečně obdivuhodný počet. Mezi zástupci “něžného” pohlaví nechyběla ani děvčata z našeho gymnázia, která si postup zajistila výhrou okresního kola na domácím hřišti v Rožnově.

Jelikož jsou Bojkovice značně vzdáleny od naší valašské domoviny a turnaj začínal již v devět, musely reprezentantky vstávat celkem časně. Avšak tento nepříjemný fakt byl vyvážen radostnou zprávou, že děvčata pojedou vlastním minibusem a budou se tak moci ještě dodatečně dospat. To se jim ale stejně nepovedlo, neboť dvě nejmenované hráčky neustále probíraly důležitá životní témata a nedovolila tak svým smíchem nikomu usnout. Role kouče a pedagogického doprovodu se s radostí jemu vlastní ujal pan učitel Janíček.

Hned po příjezdu následovalo spěšné rozdání dresů, krátký nástup všech účastníků a účastnic, rychlé rozehřátí a rozcvičení a šlo se rovnou hrát. Družstvo Rožnova však naštěstí, kvůli nedostatku hracích ploch, hrálo až druhý zápas, takže mělo čas si pořádně prohlédnout své soupeřky. Jejich prvními protivnicemi se nakonec staly volejbalistky Uherského Brodu. Ještě napůl rozespalé rožnovačky sice dovolily svým protihráčkám získat jeden set, ale v prodloužení již nezaváhaly a došly si pro první vítězství dnešního dne. Naneštěstí však za získané vítězství zaplatila jedna z nahrávaček bolavým kolenem, s kterým již nemohla nadále hrát, a děvčata si tak musela rychle zvyknout na nový, upravený systém hry.
Po kratičké pauze nastoupily naše gymnazistky porovnat své síly se základní školou Zlín Lesní čtvrť. Po půlhodině hry bylo o vítězkách jasně rozhodnuto, neboť výběr Rožnova vyhrál nad Zlíňačkami vysoko 20:7 a 20:6 a připsal si tak na své konto druhý vítězný zápas. Následovalo třetí utkání a také třetí výhra našich reprezentantek. V tomto často emotivním a velice vypjatém souboji udolaly holky své soupeřky z volejbalové ZŠ Okružní 2:1 na sety. Bohužel je to však stálo nemálo sil, protože protihráčky se jim v kvalitě zcela vyrovnaly a nedaly jim nic zadarmo.
V posledním zápasu dne proti sobě stanuly dva neporažené týmy. Výběr kroměřížského gymnázia a reprezentace gymnázia rožnovského. Bez nadsázky by se dalo toto utkání titulovat “Souboj titánů”, neboť se jednalo o bezpochyby nejhezčí volejbal dne. Hráčky na obou stranách sítě nenechaly spadnout ani jediný míč bez boje, krásně servírovaly a zvládly i sebetěžší příjmy. O vítězkách rozhodl nakonec až třetí, zkrácený set. V něm rožnovačkám pochyběly síly, které již spotřebovaly předešlé zápasy, a prohrály o nepatrný rozdíl pouhých čtyř bodů, 15:11.

Naše udatné volejbalistky sice nevyhrály, ale předvedly, že když se chce, jde všechno. Hlavní je se nevzdávat. Z volejbalových Bojkovic si odvezly krásné stříbrné medaile, kornout bonbónů, ze kterého bylo všem špatně, a hlavně spoustu zkušeností. Gratulujeme!

Děkujeme reprezentantkám: Dagmar Hladké, Kateřině Kleinové, Hance Hrabalové, Hance Vaškové, Lence Charvátové, Tereze Bolfové, Vandě Machálkové, Monice Rudněvové a Aničce Chumchalové.

 

 

Přejít nahoru