Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Poetry Slam workshop v Opavě

Úterý 14. 6. pro nás bylo opravdu obohacujícím dnem. Sedm studentů s doprovodem paní profesorky Petersové se vydalo do Opavy na akci zvanou Poetry Slam. Den začal už okolo šesté hodiny ranní, kdy jsme nastoupili do autobusu a vyšli vstříc dobrodružné cestě do Hranic a následně do Opavy. Akce se konala v útulném prostředí Slezské univerzity, kde jsme byli přivítáni dobrým občerstvením a pozitivně naladěným instruktorem. Hned ze začátku jsme byli rozděleni do skupin, ve kterých jsme vymýšleli zábavné příběhy a zároveň se učili novým jazykovým znalostem.

Po malé přestávce na svačinku jsme ve dvojicích vymýšleli příběhy či básně s volným tématem. Po obědové pauze jsme dostali témata, na která jsme měli vymyslet příběh nový. Naše díla jsme kolem třetí hodiny prezentovali před všemi účastníky akce a zejména před Timem Brunke. Ten vážil třicetišesti hodinovou cestu z Německa až k nám na Moravu. Některá díla byla velmi povznášející, jiná nás všechny velice pobavila.

Domů jsme se vrátili kolem sedmé hodiny večerní a celkově jsme tento výlet zhodnotili velmi kladně. Potěšila nás nejen příjemná atmosféra Slezské univerzity, ale i sympatická společnost studentů, jež s námi sdílí společnou zálibu, německý jazyk. Také jsme nabrali spoustu jazykových zkušeností, které se nám v budoucnu jistě budou hodit. Za tuto možnost bychom především chtěli poděkovat paní profesorce Petersové, která se již od začátku o celou akci aktivně zajímala a umožnila nám se zúčastnit.

Tereza Bergová 5. A8

 

P.S.  Akce se zúčastnili tito studenti: Štěpán Válek – 4. A8, Tereza Bergová – 5. A8, Kateřina Dvořáková, Karolína Němečková, Kamila Krupová – 7. A8, Barbora Bergová, Michaela Míčková – 3. B.

Všem studentům děkuji za perfektní reprezentaci našeho gymnázia.

Přejít nahoru