Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Puškinův památník

V sobotu 14. 4. 2018, byl krásný slunečný den, jsme se vydali na Puškinův památník do Brna. V této soutěži se zpívají ruské písně a recitují ruské verše. I když to zpočátku nevypadalo moc nadějně, tak i přes nejrůznější komplikace jsme byli na cestě s paní učitelkou Helenou Rudněvovou a dvěma psychickými podporami v doprovodu Radúze Dostála a Kryštofa Petružely.

Jakmile jsme dorazili na místo a dozvěděli se pár základních informací o organizaci akce, hned jsme pokračovali na místo všeho dění – do auly pedagogické fakulty. Měli jsme možnost vyslechnout si velmi mnoho různých ruských písní od ostatních soutěžících. Atmosféra byla úžasná a přátelská. Nakonec jsme získali 2. místo a cenu ruského konzula, kterého naše vystoupení opravdu nadchlo. Naši školu reprezentovala ve zpěvu Martina Růčková za klavírního doprovodu Zuzany Blinkové z 1. B.

I po cestě domů jsme byli stále hudebně naladěni. Chtěly bychom poděkovat jak p. uč. Rudněvové, tak i našemu odvozu! A příště? Budeme se snažit zvítězit 🙂

Martina Růčková a Zuzana Blinková  1. B

Přejít nahoru