Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Soutěže týmů v matematice a ve fyzice

V letošním školním roce poprvé studenti nižšího gymnázia reprezentovali naši školu v týmových matematických soutěžích. Do dalekého Brna se vypravili soutěžit naši terciáni Monika Drexlerová, Klára Kvapilová, Adam El Bakri a Ota Repák.

MaSo POPRVÉ…
… A BYLO TO MASO

PŘEDMLUVA: Ranní vstávání, dlouhá cesta, silní soupeři z celé Moravy a části Čech, obsadili jsme 8. místo a navštívili památky včetně hrůzného brněnského podzemí.

TEXT: V úterý 6. 11. jsme se vydali za hranice našeho kraje. V Brně na Gymnáziu Matyáše Lercha se konala matematická soutěž čtyřčlenných týmů MaSo. Po brzkém ranním vstávání, pro většinu z nás před 4. hodinou ranní nás čekala dlouhá cesta vlakem, autobusem i “šalinou”. Na náš tým čekala kromě matematických úloh také strategická hra, při které jsme mohli zúročit nebo naopak ztratit body z vyřešených příkladů. Umístili jsme se na krásném osmém místě… soutěž pak už končila a my se vydali vstříc brněnským památkám…

Monika Drexlerová, 3. A8

NÁBOJ

Další týmové soutěže, tentokrát v matematice a ve fyzice se zúčastnilo osm studentů ze tříd 2. A8, 3. A8 a 4. A8. Soutěž Náboj junior proběhla v pátek 23. 11. ve Frýdlantu nad Ostravicí za účasti 31 týmů ze Zlínského a Moravskoslezského kraje. Společná poctivá a zodpovědná příprava se našim studentům vyplatila. Klára Petřeková, David Něnička, Ondřej Kvapil a Jakub Staňo společně obsadili v soutěži 7. místo. Monika Drexlerová, Radka Vašutová, Adam El Bakri a Tomáš Procházka se umístili na krásném 4. místě. Byla radost pozorovat, jak společné nadšení a diskuze k úlohám přetrvávala ještě dlouho po skončení soutěže.

Všem členům týmů děkujeme za vzornou reprezentaci školy při obou soutěžích.

Mgr. Kamila Trinkewitzová

Přejít nahoru