Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Úspěch Tobiáše Krupy v matematické olympiádě

Velmi cenný úspěch z 68. ročníku předmětové soutěže Matematická olympiáda si odnesl žák septimy Tobiáš Krupa (7. A8). Třetím místem v krajském kole v nejvyšší kategorii A si zajistil postup do celostátního kola, které se letos uskutečnilo v Benešově. Čtyřdenní program s dvěma soutěžními dny absolvovalo 41 nejlepších středoškolských matematiků z celé České republiky (z toho 17 maturantů, další soutěžící byli žáci třetích, ale i mladších ročníků). Po vyřešení dvou trojic soutěžních úloh patřilo Tobiášovi umístění uprostřed výsledkové listiny (26. místo), v rámci hodnocení kraje mu pak připadlo druhé místo jen o bod za o rok starší studentkou ze Zlína. A v rámci hodnocení všech žáků třetích ročníků z celé České republiky se Tobiáš umístil na vynikajícím třetím místě!

K tomuto úspěchu Tobiášovi gratulujeme a přejeme mu, aby letošní zkušenosti dokázal prodat v dalším ročníku MO a třeba se i pokusil dostat mezi šestici reprezentantů České republiky pro IMO (mezinárodní matematická olympiáda), která se uskuteční příští rok ve Velké Británii.

PS: pokud by si chtěl někdo ze studentů cvičně propočítat úlohy z celostátního kola letošní MO, odkaz na zadání i řešení najde zde: http://www.matematickaolympiada.cz/media/5433848/a68iii.pdf

Přejít nahoru