Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Vánoční turnaj v odbíjené

Předvánoční čas se každoročně zpestřuje turnajem v odbíjené a ani letos tomu nebylo jinak. Letošní ročník však byl výjimečný. Turnaje se většinou účastnilo 4-6 družstev namíchaných z různých ročníků a tříd. Tento rok se však nahlásilo 9 čistě třídních týmů a další se nestihly přihlásit. K těmto nehrajícím týmům bohužel dostalo “černého petra” druhé družstvo 7. A8, takže do losování šlo 8 týmů.

Systém turnaje byl přizpůsoben výuce, a tak se zápasy ve skupinách hrály na dvě etapy. Spravedlivý los byl malinko poupraven 🙂 a do první fáze v 8.00 nastoupila družstva 2. B, 3. A, 3. B a 8. A8. Hrál se kvalitní volejbal s krááásnými výměnami a vyrovnanými výkony. Vítězství si vybojovala 3. A, o druhém postupujícím rozhodly až koncovky setů, kdy 3. B udržela pevné nervy a dvěma výhrami 15:14 předskočila 2. B. V jedenáct hodin tak mohli rozehrát druhou skupinu matematici ze 4. A, dva týmy chemiků z 4. B a 7. A8, jež přišla z vánočního zpívání v Evangelickém kostele. Rozdělení sil do dvou týmů oslabilo sportovní 4. B a do semifinále postoupily třídy 4. A a 7. A8.

V závěrečné fázi turnaje se odehrála semifinálová utkání, z nichž vzešli finalisté  3. A a 7. A8. V souboji o třetí místo pak zvítězili matematici a ve vyrovnaném finále rozhodující tiebreak získali obhájci letního vítězství: tým 7. A8 (ještě že nerozdělili své síly 🙂 ).

Děkuji všem účastníkům i fanouškům za skvělou atmosféru, Michaeli Rohaľové  za pomoc při organizaci turnaje.

Sportu zdar J.J.

Přejít nahoru