Lyžařský kurz 1. ročníků a 5. A8 v Alpách

Lyžařský kurz 2018

Ve dnech 7. – 11.3.2018 jsme měli možnost zúčastnit se lyžařského kurzu v Rakousku. Cesta nám i přes prvotní zdržení zabrala přibližně 10 hodin autobusem. Jelo se přes noc a díky nepohodlí autobusu byla noc značně vyčerpávající. Ihned po příjezdu se šlo na svah, kde nás ale přivítalo sluníčko a jasně modrá obloha. Po celodenním lyžování jsme přijeli na hotel, kde nám připravili výbornou teplou večeří. Zbytek večera jsme strávili vysoušením mokrého oblečení a odpočíváním. Následující dny probíhaly v podobném duchu. Večerní aktivity se měnily podle náročnosti dne na svahu, a proto se poslední noc konala menší párty. Poslední den jsme se naposledy nasnídali na hotelu, sbalili všechny věci a řádně uklidili pokoje. Po lyžování na nás čekal autobus a s ním i nekonečná cesta domů. Všechno se ale zvládlo a my máme na co vzpomínat.

Lyžařský kurz z pohledu studentů

Jak bylo na kurzu?

Klasická otázka, kterou slyší všichni účastníci po návratu domů, do školy …

Když pominu přípravy, blátivý mumraj před odjezdem a nabouraný autobus, usadíme se konečně do sedadel a super jízda začíná! Osvědčenou sestavu Vláďa Kolář, Frau Peters, J.J. letos doplnil Jarda Knesl, kterému byli přiřazeni pokročilí lyžaři. Do tohoto družstva se nahlásilo 32 studentů, 9 snowboardistů vyfasoval J.J. a zbývajících pět rekreačních jezdců zbylo na Vláďu s Yvetou :). Dlouhá a nečekaně klidná cesta (jela 5. A8) nás přivedla rovnou pod ledovec Kitzsteinhorn, kde napadlo přes noc spousta “prašanu”, takže hurááá na to! Dopoledne super lyžování, po obědě trochu muldy pro nadšence, ostatní pohodička v lehátkách s horkými čokoládami a kafíčky. První den téměř za námi, takže do autobusu, na hotel, fronta na sprchu, večeře a pořádně se vyspat. Druhý den volíme opět ledovec, kde se drží teploty stále pod nulou a sjezdovky drží krásně tvrdé, škoda jen, že první hodinu na ně nevidíme díky difusnímu světlu. Počasí se však umoudřuje a lyžování je boží. Jardovi lyžaři jezdí jak draci a on se stává jejich královnou Daenerys. Po skvělé lyžovačce zaslouží studenti odměnu, a tak vyrážíme do nedalekého obchodu. Po dvou hodinách se vracíme se spoustou nachozených kilometrů, veselými historkami a nákupem! Třetí den měníme středisko a mění se i podmínky. První dvě hodiny jsou sjezdovky super, poté však již rozměknou a těžký mokrý sníh bere hodně sil. To nás však neodradí – jezdíme pořád. Frau Peters dokonce se svým družstvem nejdéle!!! Poslední večer = přednáška o historii lyžování a nějaké ty tanečky :). Ráno balení a znovu na ledovec. Závěrečný den jezdíme na pohodu a užíváme krásného počasí. V hospůdkách se utrácí zbylá eura a pomalu se chystáme na cestu domů. V autobuse znějí písničky a můžeme pomalu hodnotit lyžák prvních ročníků 2018.

Děkuji všem účastníkům za parádní kurz. A pokud se mě ještě někdo nezeptal, jaký byl lyžák, tak za mě “luxus”!

Lyžím zdar  J.J.