Krajské kolo Středoškolského atletického poháru

Úterní ráno, sraz u OMV, jsme všichni, jen holky říkají, že to nakonec je přece jen v Hradišti. Cože? V propozicích ještě včera figurovaly Otrokovice, dneska už Uherské Hradiště. Po telefonátu s krajským manažerem soutěže vyrážíme tedy do Hradiště. Jedeme sami autobusem, takže místa spousta. Dlouho si ho neužíváme, druhý autobus, který měl vyzvednout atlety z Obchodní akademie a Gymnázia Františka Palackého Valašské Meziříčí totiž nepřijede. Tak přibíráme ValMezáky a jedeme.

Soutěž krásná. Sice nám chybělo několik opor, ale opravdu se nám dařilo. Kluci skončili šestí a holky jen o 150 bodů čtvrté. Za zmínku stojí výkony, které přepsaly rekordní zápisy na tabuli nejlepších výsledků Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm. Jirka Malota (8. A8) zaběhl 100 m za 11,09 s, do překonání rekordu ve skoku dalekém (614 cm) mu chyběly 4 centimetry. Jen tak mimochodem, ve skoku dalekém zvítězil olympijský reprezentant Petr Meindlschmid z Gymnázia Uherské Hradiště výkonem 722 cm. K oporám dívčího týmu patřily Adéla Ondřejová (3. B), která ovládla sprinterské tratě rekordními výkony 12,66 s (100 m) a 25,69 s (200m) a Tereza Kozlová (4. A8), která doskočila 490 cm daleko a 162 cm vysoko (v obou disciplínách rekordy školy).

Všem atletům našeho gymnázia moc děkuji, že reprezentovali školu na této pěkné akci.

Sportu zdar a atletice zvláště!

Monika Zetková