Za matematikou v němčině do Prahy

V brzkých ranních hodinách 30. 4. 2014 se sešla třída 4. A8 na místním vlakovém nádraží za zajímavým účelem – jet na výstavu Matematika na dotek pořádanou Goethe Institutem a Galerii umění pro děti (GUD). Po nevyhnutelném příspěvku na poslední zvonění maturantů, kteří neváhali výrazně si přivstat, jsme vyrazili směr hlavní město. Náročná cesta nevzala čtvrťákům nic z jejich elánu a energicky se vydali na náměstí Franze Kafky, kde se výstava konala. Byla zde k vidění řada pokusů a problému, při jejich řešení museli žáci aktivně používat znalosti nabyté v přírodovědných předmětech (prostorové myšlení, 3D konstrukce, logické myšlení, spojení pohybu s průběhem funkce a podobně). Ani výstava nevyčerpala studenty natolik, aby se nevrhli vstříc dalším znalostem. Měli sebou příručního amatérského průvodce Prahou, který jim přiblížil historické události na jednotlivých dominantách Prahy (Staroměstské náměstí, královská cesta, Pražský hrad, chrám sv. Víta, Rudolfinum). Energie stále ještě zcela nevyprchala, a proto se studenti vydali vstříc “kratšímu” shopaholickému intermezzu, po němž následoval návrat domů na Rožnovsko.