Rožnovští gymnazisté ovládli turnaj v pIšQworkách

Již šestým rokem se Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm účastní celorepublikového klání v hraní piškvorek. Hra, která prověřuje taktické a logické myšlení, má mezi studenstvem tradičně velkou oblibu, naši školu nevyjímaje. Po náročném kvalifikačním kole se do oblastního turnaje probojovaly dva pětičlenné týmy – Rododendron – tvořen výběrem vyššího gymnázia – (Ondřej Černoch, Aneta Románková, Matěj Košina, Adam Ondryáš a Pavel Morcinek) a Obelusk (Matouš Turza, Alexandr Hanák, Jindra Mikel, Honza Hrůzek a Radek Štefela) – v němž byli zástupci sedmého ročníku osmiletého studia.

Turnaj se konal ve Valašském Meziříčí v úterý 4. listopadu a naši studenti byli v šoku z přihlášeného počtu týmu. Zatímco ve vsetínské skupině, jíž jsme byli dlouhá léta součástí, se setkávali z konkurencí maximálně osmi týmů, ve Valmezu na ně čekalo 15 soupeřů z blízkého okolí. Týmy byly rozděleny do čtyř skupin a začal taktický boj v prostoru čtverečkovaného papíru. Soutěž plšQworek se hraje podle pravidel SWAP, které některým nezkušeným hráčům způsobovaly problémy. Naši však zoceleni celoročním “hodinovým”tréninkem prošli skupinovou fází hladce a těšili se na náročnější soupeře.

Tým Rododendron pod vedením kapitána Ondřeje Černocha postoupil do finále během chvíle, kdy svým soupeřům v podstatě nedali šanci. Zato tým Obelusk měl cestu přehrazenu loňskými postupujícími z valašskomeziříčského gymnázia. Celý průběh vedl k remízovému stavu, ale v poslední partii rozhodl kapitán Matouš Turza zápas ve prospěch svého týmu a finále se tak stalo již “domácím rožnovským happeningem.”

Finálový zápas tak probíhal v přátelském duchu. Vítězný Obelusk i druhý Rododendron se mohou těšit na jistě náročnější krajské kolo ve Zlíně, které se koná v pátek 21. listopadu, ale snad i zde prokážou své logicko – strategické “zabijácké sestavy” , důvtip a postřeh 😉

Jakub Němec

Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm