Začátek školního roku patří atletickým závodům "Corny"

Ačkoli nemá rožnovské Gymnázium (ani Rožnov) podmínky na trénink atletiky, poskládali studenti naší školy velmi kvalitní chlapecké i dívčí družstvo, a vyrazili ve čtvrtek 17. 9. 2015 do Valašského Meziříčí.  Tým ostřílených atletů z vyšších ročníků doplnila řada prváků, a tak jsme byli zvědaví, jak se mladí gympláci předvedou v konkurenci atletů středních škol.

Soutěž nám začala výborně, hned v první disciplíně 100m chlapců vylepšil Filip Dořičák vlastní školní rekord na 11,7s. O další změny v historických tabulkách se postaral vynikající běžec Vojtěch Borák, který posunul časy v obou disciplínách, ve kterých startoval, 400m (0:59:40) a 1500m (4:36,3). Děvčata se předvedla taky ve velmi dobré formě, nový rekord na 60m stanovila Magda Grůzová (8,3s) a Kateřina Dvořáková zlepšila svůj vlastní rekord na 800m (2:40,70). Vyzvednout je třeba také sourozence Valentýnu a Kryštofa Havlovy, kteří opanovali výškařský sektor. Suverénní vítězství ve skoku vysokém okořenili rekordy – děvčata 156cm a chlapci 184cm.

Úspěšný den naší atletické výpravy korunoval postup chlapeckého týmu do krajského kola, které se uskutečnilo 24. 9. 2015 v Uherském Hradišti a kde tým obsadil 8. místo.

Smutnou tečkou okresního kola pak bylo zranění Kryštofa Havla, který si při nadějných pokusech na výšce 188cm poranil koleno a bohužel nám v Uherském Hradišti bude chybět. Kryštofovi přeji brzké uzdravení a všem účastníkům okresního kola děkuji za úspěšnou reprezentaci Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm.

Dívčí tým: Konvičná Eliška 1. A, Havlová Valentýna 1. A, Kaštovská Klára 6. A8, Grůzová Magdaléna 7. A8, Dvořáková Kateřina 7. A8, Podešvová Barbora 3. B, Janečková Kateřina 3. A, Jalůvková Kateřina 4. A

Chlapecký tým: Oliver Dvořák 1. B, Otakar Fišer 1. B, Vojtěch Borák 1. B, Jakub Deak 5. A8, Podešva Jakub 3. A, Filip Dořičák 4. B, Kryštof Havel 4. B, Petr Kejhar 8. A8

JJ, Rožnov pod Radhoštěm