Krajské kolo volejbalu dívek

Ve středu 24. března roku 2016 proběhlo v nedalekém Valašském Meziříčí krajské kolo odbíjené dívek, kam se naše volejbalistky kvalifikovaly prvním místem z kola okresního.

Změřit síly s našimi studentkami přijely týmy z uherskohradišťského gymnázia, z gymnázia v Kroměříži a z Gymnázia a střední odborné školy ve Slavičíně. Chybět samozřejmě nemohlo ani družstvo domácích dívek z Gymnázia Františka Palackého. Celkový počet týmů tedy dostáhl čísla pět. Kombinace nečekaně velkého počtu účastnic a pouze jednoho hracího hřiště způsobila dlouhé prodlevy mezi jednotlivými utkáními, což se volejbalistkám ani učitelským doprovodům příliš nelíbilo.

Do prvního zápasu nastoupily naše studentky proti hráčkám z favorizovaného Uherského Hradiště a z hřiště odcházely po 40 minutách s remízou 1:1 na sety, přičemž soupeřky si odnesly lepší bodové skóre.  Druhý zápas svedl do jedné tělocvičny rožnovské a kroměřížské gymnazistky. I tentokrát dokázalo družstvo Rožnova svou kvalitu a to výhrou 2:0. Po dlouhém čekání mělo přijít utkání s volejbalistkami ze Slavičína, ke kterému však nedošlo, neboť soupeřky rozladěny dlouhým čekáním raději odjely domů. Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm tudíž vyhrálo 2:0 kontumačně. V posledním zápasu dne proti sobě nastoupily týmy hostitelského Valašského Meziříčí a hostujícího Rožnova. Urputný souboj skončil až ve čtvrt na čtyři výhrou domácích gymnazistek 2:0 na sety.

Naše studentky pod dohledem paní učitelky Petersové nakonec obsadily v silné konkurenci krásné 2. místo, k čemuž jim srdečně gratulujeme.

Za reprezentaci školy děkujeme:
Kláře Petríkové – 8. A8, Kláře Olivíkové – 4. B, Dagmar Hladké a Evě Petruželové – 3. A, Tereze Mičolové – 3. B, Kateřině Kleinové – 6. A8, Hance Vaškové a Lence Charvátové – 2. B, Vendule Stillerové – 5. A8

Lenka Charvátová 2. B