Zpráva o exkurzi – Pevnost poznání Olomouc 20. 5. 2016 třídy 3. A8, 4. A8

Díky výluce na trati a nedůslednosti studentů při vybírání peněz bylo páteční ráno poněkud divoké. Nakonec se však obě třídy usadily ve Valašském Meziříčí do rychlíku a v klidu se vyrazilo, směr Olomouc. Procházka k pevnosti zabrala 20 minut, a tak jsme mohli v 9.00 začít s návštěvou “Pevnosti poznání”. Prohlídka se skládala ze čtyř expozic, kdy první část byla věnována historii Olomouce a místní pevnůstce. V této části snad studenty nejvíce zaujaly dobové kostýmy, které si mohli vyzkoušet a stylově tak zdokumentovat tento výlet. Další úsek byl věnován hlavolamům a různým logickým hrátkám, zde jsme se zdrželi asi nejdéle :). Poté jsme přešli do expozice biologie, kde byla možnost vidět říše živočichů a rostlin naživo, v digitální podobě či mikroskopickým pohledem. Poslední patro bylo věnováno fyzice a to především její optické části. Dvě a půl hodiny utekly jako voda, a tak jsme z pevnosti vycházeli těsně před polednem. Rozchod v historickém centru Olomouce pak nabídl studentům čas na jídlo i zhlédnutí místních památek.

Závěrečný přesun do Rožnova již proběhl bez problémů, a tak jsme se plni dojmů rozutekli za začínajícím víkendem.

J.J.