Adaptační kurz 1. A8

Hned první školní pondělí, tedy 5. září, jsme se třída 1. A8 s paní třídní učitelkou Janou Oslancovou a vedoucí kurzu paní učitelkou Evou Zakopalovou vydali na Čarták na Soláni, kde jsme měli strávit dva dny vzájemným poznáváním se.  Počasí, jak se zdálo, se rozhodlo, že nás nechá uvězněné celé dva dny v hotelu. Ale to nám nevadilo, protože jsme měli co dělat, abychom zvládli všechny záludné úkoly. Nejtěžším úkolem bylo zapamatovat si všechna jména a přiřadit si je k těm správným človíčkům.  Co se týče hledání společných zájmů, tak třeba u holek to šlo hladce, ale ve smíšených skupinách to byla fuška. Odpoledne se nám počasí umoudřilo a my se mohli vydat alespoň na krátkou procházku na vrchol Soláně a užít si i modrého nebe, krásných výhledů  a sluníčka.  Cestou jsme samozřejmě plnili úkoly a hlavně si dávali bacha, ať nechytneme Černého Petra (kolíček, který se tajně připevňoval druhým na oblečení).  Večer se opět rozpršelo, tak jsme se pustili do společenských her. Byla to prima zábava. Druhý den jsme měli opět upršené počasí, takže lístečky s písmeny v morseovce jsme urputně hledali po celém hotelu – za obrazy, pod polštáři, ve skříňkách, pod postelí, za závěsy, ve sprše, v roličce toaletního papíru a podobně. Každé družstvo jich mělo 56, takže bylo opravdu co hledat. Z písmen jsme museli vyluštit heslo, které znělo: Jak byste chtěli, aby lidé jednali s vámi, tak vy ve všem jednejte s nimi. Chvíli jsme si povídali o tom, co to pro nás znamená. Naučili jsme se také novou písničku o tom, že přátelství je jako váza vzácná – získat ji, věc bývá pracná, ale rozbít ji, to stačí chvíle jen. A v tomto duchu jsme se rozloučili, rozjeli se domů a těšili se na příští ráno opět ve škole se spolužáky, o kterých už teď víme víc a jsou nám bližší než dřív.