Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Bažanťák 2016 aneb co mladá krev nezapomene

Den 20. 10. 2016 změnil mnoha lidem život tak, jak si to ani ve svých nejdivočejších snech nedovedli představit. Maturantům se totiž povedlo skutečně překvapit své třídní učitele a studenty z prvních ročníků čtyřletého studia. Zkrátka a jednoduše, Bažanťák 2016 v tělocvičně rožnovského gymnázia se povedl tak, jak to nečekali ani samotní organizátoři.

Říká se, že každý Bažanťák má něco do sebe. Naši třídní učitelé však v tento výrok pomalu přestávali věřit, když den před plánovanou akcí nebyly dvě třídy maturantů s to se domluvit, a to ani na tom, v jakém oblečení půjdou. O to větší bylo ale překvapení, když všichni zjistili, co jsou nejstarší ročníky na škole schopny přes noc vytvořit. I když to u některých studentů znamenalo do tří do rána sedět za počítačem a tvořit videa či jiné potřebné materiály, obětovali se, někteří chudáci dokonce zaspali na první hodinu. Díky tomuto nejsilnějšímu jádru maturantů jsme byli schopni ve čtyři hodiny odpoledne mít vše připravené, a co připravené nebylo, to skvěle dohnali naši šikovní moderátoři (Kačka a Martin) improvizací.

Celý Bažanťák probíhal v komornější atmosféře, protože spousty zbabělých duší z prvních ročníků se sebraly a šly domů. O tom, že měli něco zábavnějšího na práci, však silně pochybuji. V celé tělocvičně se už po několika soutěžích, které byly pro bažanty přichystané, vytvořila naprosto úžasná atmosféra a do utkání se neváhali zapojit ani samotní maturanti. Nechybělo slavnostní pasování, kde Bažanti obdrželi své speciální Pasovací listiny se slavnostním slibem a sladkého perníkového bažanta na památku.

Na závěr ještě musím ocenit, že maturantky (možná i maturanti?) jsou skvělé pekařky, protože v tělocvičně se během chvíle objevily nejrůznější pochoutky, které potěšily nejeden mlsný jazýček. Výborné muffiny, buchtičky zdravé výživy i sušenky a jednohubky, všechno zmizelo během chvilky.

Tímto chci poděkovat všem, kdo se na přípravě Bažanťáku jakkoliv podíleli, protože jen díky vám se celá akce mohla tak povést. Děkuji i učitelům a vedení školy, jejichž užaslé a spokojené výrazy stály za vše.

(Kateřina Hoferková 4. A)

Přejít nahoru