Biologická olympiáda nižších kategorií

Okresní kola se konala v SVČ Domeček Valašské Meziříčí.
Kategorie D se 23. dubna zúčastnilo 21 žáků z 9 škol. Naše gymnázium zastupovala sestava tří děvčat, Nicola Janošová (2. A8), Jana Obšivačová (2. A8) a Anastasiya Butok (1. A8). Biologický trojboj (teoretický test, praktická část a poznávání živočichů, rostlin a hub) byl sice náročný, ale děvčata ho zvládly výborně!!! 1. místo obsadila Nicola Janošová, 2. místo obsadila Anastasiya Butok a Jana Obšivačová se stala řešitelkou BiO. Poprvé v historii se bude konat krajské kolo v kategorii D, kterého se 20. května v ZOO Zlín – Lešná zúčastní Nicola a Anastasiya. Moc gratuluji a přeji hodně úspěchu i v krajském kole.
Kategorie C se 27. dubna zúčastnilo 23 žáků z 12 škol. I v kategorii C museli žáci projít biologickým trojbojem. Naši žáci se stali úspěšnými řešiteli: Štěpán Válek (6. místo, 3. A8) a Tereza Bergová (11. místo, 4.A8). Blahopřeji!
Všem žákům, kteří se zúčastnili Biologické olympiády nižších kategorií, chci poděkovat za aktivní přístup, pilnou přípravu a pečlivé zpracování vstupních úkolů. Doufám, že i příští rok budeme v Biologické olympiádě bojovat a společnými silami uhájíme letošní nádherné výsledky.

Lenka Jarábková