Biologická olympiáda kategorií C a D

Okresní kola se konala v SVČ Domeček Valašské Meziříčí.

Kategorie D se 21. dubna zúčastnilo 26 žáků z 11 škol. Naše gymnázium zastupovala sestava tří děvčat, Vendula Žitníková (2. A8), Anastasiya Butok (2. A8) a Daniela Pavelová (2. A8). Biologický trojboj (teoretický test, praktická část a poznávání živočichů, rostlin a hub) byl sice náročný, ale děvčata ho zvládla výborně!!! 1. místo vybojovala Vendula Žitníková, 5. místo obsadila Anastasiya Butok a Daniela Pavelová se umístila na 10. místě. Všechna děvčata se stala úspěšnými řešitelkami BiO. Do krajského kola, které se koná 26. května v ZOO Zlín ? Lešná, postupuje Vendula Žitníková. Moc gratuluji a přeji hodně úspěchu i v krajském kole.

Kategorie C se 13. dubna zúčastnilo 21 žáků z 9 škol. I v kategorii C museli žáci projít biologickým trojbojem. Naši školu v této kategorii reprezentoval Štěpán Válek (6. místo, 4. A8), Nicola Janošová (7. místo, 3. A8) a Alžběta Pupíková (12. místo, 3. A8). Blahopřeji!

Všem žákům, kteří se zúčastnili Biologické olympiády nižších kategorií, chci poděkovat za aktivní přístup, pilnou přípravu a pečlivé zpracování vstupních úkolů. Doufám, že i příští rok budeme v Biologické olympiádě bojovat a společnými silami uhájíme letošní nádherné výsledky.

Lenka Jarábková