Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Bücherwurm 2017

Každoroční účast na německé literární soutěži Bücherwurm je pro žáky naší školy již téměř samozřejmostí. Proto ani tento ročník nebyl žádnou výjimkou. I letos se našli dva studenti, kteří jeli naše gymnázium reprezentovat. David Chýlek ze třídy 3. A8 a Štěpán Válek z 5. A8 se ve středu 5. dubna 2017 vydali společně s Frau Peters do Pardubic na 1. kolo soutěže.

A o čem Bücherwurm vlastně je? Ve zkratce lze říci, že se jedná o předčítání německého textu. Studenti od šesti do osmnácti let soutěží v interpretaci předem připraveného knižního úryvku. Jejich výběry jsou hodnoceny odbornou porotou, která také určí tři nejlepší přednesové výkony v každé
z pěti kategorií. Jelikož soutěž postrádá téměř jakákoli pravidla a omezení, jedinou podmínkou je pětiminutová délka textu. Čtenáři jsou tak schopni přijít s opravdu originálními nápady ve zpracování. Kvůli tomu jsme se letos kromě tradičních čtených forem dočkali i samostatné soutěžní kategorie VI- pro dramatické zpracování… . Nicméně zpět k našemu dni. Celá soutěž se konala v prostorách alternativního “Divadla 29″v Pardubicích, což je opravdu fantastické prostředí.

Nutno říci, že letošní rok se soutěžící dostavili opravdu v hojném počtu. Ani David, ani Štěpán to ve velké konkurenci opravdu vynikajících předčítačů neměli vůbec jednoduché. Nakonec se však i jim podařilo úspěšně zabojovat. David Chýlek získal ve své II. kategorii 2. místo!

Vítězové všech kategorií pak postupují na setkání se zástupci Goethe-Institutu a německého velvyslanectví do Prahy. Takže příští rok máme opět šanci!!!

Za mě se jednalo o velice příjemně strávený den v obohacujícím prostředí a hlavně společně s němčinou. Myslím, že jsme si jej opravdu užili.

Štěpán Válek 5. A8

Přejít nahoru