Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Bücherwurm – neboli knihomol

Dne 8. 4. 2015 se výprava ve složení Štěpán Válek 3. A8, Kateřina Dvořáková 6. A8 společně se 2 náhradnicemi Barborou Koláčkovou 4. A8 a Karolínou Němečkovou 6. A8 vydala pod ochranným křídlem paní uč. Petersové do Pardubic, města perníku. Zde jsme se stali součástí soutěže Bücherwurm,  pořádané Goethe-Institutem Pardubice. Úkol spočíval v interpretaci německého textu z románu Tschick. Hodnotila se správná výslovnost, technika čtení, správné pochopení textu i výraz.

Naše cesta probíhala již od počátku v poklidu, i přes mírné zpoždění vlaku a trému, kterou jsme však kompenzovali výborným pardubickým perníkem.

I v této soutěži se naše Gymnázium umístilo výborně. Štěpán, zastupující nižší gymnázium, obsadil krásné druhé místo v konkurenci ostatních “čtenářů” ze všech koutů republiky a Kateřina Dvořáková, soutěžící za vyšší gymnázium, obsadila ve velmi silné a vyrovnané kategorii III nádherné 5. místo.

Po autogramiádě Tschickovy překladatelky jsme se vydali loudavým krokem zpět k nádraží. Ještě jsme se stihli pokochat nádherným renesančním náměstím.

Plni dojmů a elánu do studia němčiny jsme nasedli do vlaku a užili si i zpáteční cestu.

Štěpánovi i Katce všichni srdečně gratulujeme!

 

Přejít nahoru