Chemická olympiáda kategorie C

Krajské kolo Chemické olympiády kategorie C se letos opět konalo v novém laboratorním centru UTB ve Zlíně. Účastnilo se ho 27 žáků z 19 středních škol.

Tentokrát byla soutěž zaměřena na zajímavé vlastnosti vybraných kovů a jejich sloučenin a obsahovala, jako vždy, teoretickou a praktickou část.

Naše gymnázium reprezentovali Hugo Ondryáš (2. A), který získal 7. místo a Veronika Richterová (2. A), která obsadila 18. místo. Oba se stali úspěšnými řešiteli krajského kola.

Všem žákům, kteří se zúčastnili kategorie C, děkuji za aktivní přístup a za práci navíc, která je, doufám, obohatila.

Jiří Doležal