Daniel Šerý v Cernu

Každý den máme nastavený budík na 7:30, posnídáme, připravíme se a pak vezmeme kola a jedeme do práce. Já jsem v kanceláři s Lukaszem (myslím, že hodně dobrým programátorem) a přibližně kolem 9. hodiny začínáme programovat. Každý tu má 2-3 monitory na počítač, aby měl více místa na ploše a je to tu celkem prostorné a pohodlné (kvůli křeslům).

Mým úkolem je vytvářet testy pro Matějův program, aby je mohl vyhodnotit a tím zjistíme, kde je chyba, kterou pak Matěj opraví. Musí se otestovat úplně všechno a je to někdy těžké vymýšlet, ale doufám, že tu jsem nápomocný. Kolem 11 je kafe, ve 12 oběd, na který jdou všichni do Cern restaurace a v 15 hodin je také kafe. Kolem 17:20 obvykle končíme a jedeme si domů odpočinout.

Jinak o víkendu jsme chodili po Cernu se dívat na všechno možné, např. databázi, do různých jiných oddělení atd. Podívali jsme se do Ženevy (je to tam moc hezké) a Matěj s Lukaszem a Stefanem šli na Real-flight, kde turbínou letěl nahoru vítr, který je zvedl a lítali.

Někdy je trochu problematické angličtina*čeština, protože když člověk očekává češtinu, nerozumí anglicky a naopak. Matěj se mnou mluví česky a ve společnosti anglicky. Také mi někdy dělá problém rozumět výslovnosti některých lidí, protože pochází z různých koutů světa a jejich výslovnost je různá.

Od 18. května do 5. června pobývá za podpory firmy ON Semiconductor a. s. žák naší školy Daniel Šerý z třídy 6. A8 v Evropské organizaci pro jaderný výzkum CERN v Ženevě ve Švýcarsku. Při svém studijním pobytu se věnuje především programování.