Dramatický souboj ve sběru papíru

Koncem května se uskutečnil na našem gymnáziu tradiční sběr papíru. Od pondělí 23. 5.  do pátku 27. 5. mohli, před vyučováním, studenti nosit papír ke hlavnímu vchodu, kde jej pan Ĺálík převážil a zapsal do tabulky dané třídě. I tentokrát vše nasvědčovalo klasickému průběhu, sem tam se někdo zastavil a přidal něco na hromádku, ale vedení si jasně drželi několikanásobní vítězové této soutěže, třída 3. A8. Ve čtvrtek se však objevil nový soupeř, 40 kg pro 4. A8 rozpoutalo divoký souboj těchto tříd!

V pátek ráno vedla 3. A8 s 376 kg o 40 kilo, ale tady se teprve začínalo soutěžit. Každou přestávku přicházely obě třídy s balíky papíru (ani nevím, kde se na škole ještě našel) a připisovali další kila na svůj účet.

“Divoký sběr” nakonec ukončilo poledne, kde v konečném součtu vyhrála těsně 4. A8.

Díky krásnému souboji se nám podařilo překonat magickou hranici a nasbírat 1142 kg papíru, přičemž pokud sečteme obě soutěžící třídy, dostaneme se těsně pod tunu.

Jsem rád, že poslední sběr papíru vyústil v tak krásný souboj a těším se, až obě třídy společně vyrazí na bowling (3. A8 využije nevybranou výhru z podzimu) :).

Díky oběma třídám a všem, kdo se akce zúčastnili         J.J.