Dvě prvenství v okresním kole matematické olympiády

Výbornými výsledky v okresních kolech 64. ročníku matematické olympiády se mohou pochlubit naši žáci z nižšího gymnázia. Dvě vítězství ze čtyř kategorií patří naší škole zásluhou Tobiáše Krupy (3.A8) a Hany Holíčkové (2.A8). Zatímco Tobiáš zvítězil i v loňském roce a má za sebou několik dalších výborných výsledků z dřívějších let (Pythagoriáda, Matematický klokan), pro Hanku se jednalo o premiéru na stupni nejvyšším.

Přehled jednotlivých kategorií

Z6: ze 17 úspěšných řešitelů okresního kola patří 13. místo Barboře Besedové (1.A8).

Z7: mezi 13 úspěšnými řešiteli jsou tři žáci naší školy. Kromě nejúspěšnější Hany Holíčkové, která získala plný počet 18 bodů, patří další pěkná umístění Lucii Kalužové (4. místo) a Alžbětě Pupíkové (12. místo).

Z8: dle počtu úspěšných řešitelů (pouze 4!) zřejmě vůbec nejnáročnější kategorie.  Kromě vítězného Tobiáše Krupy (získal 17 z 18 možných bodů) se na celkovém 7. místě umístil Vladislav Chmelař, díky náročnosti úloh však nezískal potřebných 10 bodů pro označení úspěšný řešitel.

Z9: všech sedm úspěšných řešitelů okresního kola, mezi nimiž byla Vendula Stillerová (4. místo) a Kristýna Lhoťanová (5.), postupovalo do krajského kola ve Zlíně. Tam si Vendula v rámci okresního soupeření ještě o příčku polepšila a celkově ji patřilo 13. místo, Kristýna skončila na celkové devatenácté pozici v rámci Zlínského kraje.