Exkurze BiS

KONEČNĚ – si asi pomyslela značná část našeho molekulárního semináře. Po dlouhém čekání na vytouženou exkurzi se nám přání splnilo a ve středu 24. února se jelo na výlet do Prahy.

Rozkaz zněl jasně – v pět hodin (ráno!) na nádraží ve ValMezu. Ti prozíravější (a zbabělejší) využili příležitosti a čerpali kulturní krásu Prahy již o den dříve. Nakonec jsme se ale všichni úspěšně sešli na předem určeném místě – Univerzita Karlova v Praze, Přírodovědecká fakulta, Viničná 7 – a dobrodružství mohlo začít.

Celou dobu našeho pobytu na fakultě nás doprovázel zkušený molekulární biolog (a bývalý student našeho gymnázia) Ondřej Peters. Vysvětlil nám hlubší podstatu elektroforézy, kterou jsme prováděli (my jsme samozřejmě věděli, o co jde, protože jsme o těchto metodách byli náležitě poučeni v semináři), a pan Marek přihlížel a případně dirigoval, co a jak máme dělat. Pokusili jsme se ověřit naši rezistenci vůči jednomu z kmenů HIV. Analýza se bohužel povedla pouze dvěma testovaným s nepříznivým výsledkem (nejsou rezistentní), čímž jsme si ale nenechali zkazit den a alespoň jsme si celý proces vyzkoušeli v náležitých podmínkách.

Po ukončení exkurze jsme se krátce pokochali okolím Václavského náměstí a vyrazili zpátky domů, do hor.