Finanční gramotnost + němčina = FLIP!

V pátek 25. 10. 2019 jsme měli my, němčináři ze třídy 7. A8, možnost propojit své znalosti z hodin základů společenských věd s dovednostmi jazykovými. Naše kroky směřovaly do centrály banky ERSTE ve Vídni, pod kterou spadá i Česká spořitelna. Naším cílem bylo centrum FLIP, které nabízí školám výukové programy na podporu finanční gramotnosti mezi žáky.

Ve dvouhodinovém bloku jsme se interaktivní formou dozvěděli spoustu užitečných informací ze světa financí a bankovnictví. Vyzkoušeli jsme si sestavení osobního rozpočtu, seznámili jsme se s důležitými pojmy a zjistili, že hodnotu věci nelze vyjádřit pouze v penězích. A jak jsme obstáli ve srovnání s našimi vrstevníky z Rakouska? Vyšli jsme jako velcí šetřílci!

Ve zbývajícím čase jsme navštívili centrum Vídně a v galerii Albertina jsme mohli obdivovat obrazy Albrechta Dürera. Velké poděkování patří paní učitelce Petersové za realizaci tohoto výjezdu.

Jonáš Vala, 7. A8