Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

FLIP – Erste Bank -Wien Besuch

Minulý školní rok za námi do třídy přišla naše vyučující němčiny Y. Petersová s návrhem natočení projektu do soutěže. Nějakým zázrakem jsme vyhráli a na oceňovacím ceremoniálu jsme ve výhře ještě postoupili, jelikož jsme získali pozvání do vídeňské banky ERSTE na FLIP – (Erste Financial Life Park) interaktivní kurz týkající se finanční gramotnosti a orientace v ekonomii.

Tohoto pozvání jsme využili 16. listopadu 2017, kdy jsme v brzkých ranních hodinách vyrazili z rožnovského nádraží směr Vídeň. Tam jsme nejprve zamířili na výstavu Gustava Klimta do zámku Belveder a pak už přes ulici do banky ERSTE, kde jsme nejprve byli pozváni na oběd do firemní jídelny, která tedy spíše než jídelnu připomínala luxusní restauraci, a poté i na prohlídku celé budovy. Mimo jiné jsme viděli i krásnou střešní zahradu, kam běžně mají přístup jen zaměstnanci.

Před druhou hodinou už byl čas se začít vzdělávat! Prošli jsme řadou zajímavých cvičení. Při jednom jsme měli rozdělit rozpočet domácnosti, při dalším jsme zhlédli video s důvody pro a proti bezhotovostním platbám a mnoho dalšího.

Celý program trval něco málo přes dvě hodiny a myslím, že to byla rozhodně úžasná příležitost, které jsme všichni využili k tomu, abychom se naučili něco nového a to ještě v cizím jazyce. Po celou dobu jsme komunikovali s naší lektorkou pouze německy!

Petra Hanáková 8. A8

Přejít nahoru