Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Fotbálkáři z Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm postoupili na mistrovství

Dne 17. března 2015 se studenti našeho gymnázia – Matouš Turza, Adam Bambušek, Martin Cabák, Štěpán Kyšák, Libor Vrážel a Simon Ondryáš vydali zúročit své letité zkušenosti z tréninků o volných hodinách na školním stolním fotbálku. Na Střední průmyslové škole stavební ve Valašském Meziříčí se pod záštitou Českého svazu stolního fotbalu konalo oblastní kolo Mistrovství středních škol – právě v tomto sportu.

Účast byla hojná – turnaje se zúčastnilo celkem 82 dvojic, do závěrečného pavouka se poté podívalo dvojic 40 a pouze 8 nejlepších z nich si poté zajistilo účast na republikovém finále v Praze. Vítěz několika regionálních turnajů Simon Ondryáš se svým spoluhráčem Liborem Vráželem samozřejmě po Praze pokukovali, cíle zbylých dvou dvojic ve složení Adam Bambušek, Matouš Turza a Štěpán Kyšák, Martin Cabák byly skromnější. V kvalifikaci jsme si však vedli velmi dobře a dokázali se všichni v tabulce vtlačit do desátého místa, což nám zaručovalo dobrý los pro pavouka, v jehož prvním kole si všechny dvojice vedly suverénně a dostaly se tak mezi 16 nejlepších. Už to je ve Zlínském kraji, jenž má největší fotbálkovou základnu v České republice, skvělý úspěch.

V osmifinále, které již rozhodovalo o postupu na republikové finále, dvojice Simon Ondryáš a Libor Vrážel splnila roli favoritů a vcelku hladce postoupila. Bude tak naši školu reprezentovat na celorepublikovém mistrovství v Praze. Zbylé dvojice se srdnatě bily o velké překvapení, kterým by jejich postup do finálové osmičky jistě byl, nakonec však v napínavých koncovkách zápasů podlehly a skončily tak na děleném 9 až 16 místě. Simon s Liborem se pak ještě chtěli poprat o medaile, ale v těsném závěru jim nakonec semifinále uteklo, skončili tak 5 až 8, každopádně jim přejeme, aby toto umístění v Praze vylepšili!