Gymnazisté v pohybu

Ne každý student má potřebu závodit a vyhrávat.

Na akci Gymplácká 5 měli sice nejrychlejší závodníci možnost nominovat se do maratonského týmu naší školy, hlavním cílem však bylo oprostit studenty i učitele od školního shonu a vyčistit si hlavu v Rožnovském parku.

Sraz byl v 15:15 u altánku, kde se těsně před startem postavily registrační a občerstvovací “lavice”, které zároveň vytvořily prostor startu i cíle. V průběhu registrace (4 kategorie -chlapci, dívky, nižší gymnázium a učitelé) se nad muzeem začaly honit bouřkové mraky, jež popoháněly běžce na pětikilometrové (NG – 3km) trati. Na účastníky čekaly tři okruhy, dva dvoukilometrové a závěrečný kilometrový, za jejichž vyznačení patří dík Vojtovi Borákovi. Startovní listiny se mírně zaplnily a tak mohl odstartovat běh dívek. Čtyři minuty na to pak vyrazili na trať chlapci. Ačkoli kapacita tohoto běhu nebyla zcela naplněna a ani podél trati se netlačily davy fanoušků, atmosféra v parku byla pohodová a každý si užil běh dle libosti (teda doufám :)).

Výsledky nejsou ani tak důležité, kdo by rád znal vítěze – pátrejte po letošních maratónských tričkách :). Zmínit ovšem musím výkony našich primánek Klárky Petřekové a Káji Chýlkové, které se vydaly na tříkilometrovou dráhu a ačkoli se v tomto věku tyto dlouhé tratě neběhají, bojovaly statečně a mají můj velký respekt. Ještě větší poklonu pak skládám svým kolegyním Magdě Brodové a Renče Chýlkové, které se nebály běžet se studenty a ukázaly, že učitelé dokážou být aktivní i mimo školní lavice.

Na závěr bych rád poděkoval Ivetě Mikulenkové, Lucce Kalužové, Míše Rohaľové a Vojtovi Borákovi za pomoc s organizací, takže jsem se mohl v “klidu” proběhnout i já :)!

Sportu zdar    J.J.