Gymplácký minivolejbal

Volejbal dívek má na gymnáziu v Rožnově pod Radhoštěm dlouholetou tradici a vypadá to, že tento krásný sport oslovil další mladou generaci.

Začalo to v tělocviku, kdy si skupinka primánek oblíbila volejbalový balón a byly ochotné zůstávat déle po hodině, i když riskovaly ztrátu oběda :).  Poté se začaly scházet odpoledne po vyučování, absolvovaly pár tréninků a seznámily se staršími volejbalistkami. Slovo dalo slovo a za jejich nadšení a elán jim byl odměnou turnaj v Minivolejbale.

Pravidla byla jednoduchá, každá studentka 1. A8 si vybrala starší spoluhráčku, čímž vytvořili jedno družstvo dvojkového minivolejbalu. Celkem se přihlásilo 7 dvojic, a tak si v systému “každý s každým” zahráli všichni šest zápasů.

Tři nejlepší družstva byla odměněna medailemi, ale umístění nebylo tak důležité jako zkušenosti, které získaly mladé volejbalistky v jejich prvních zápasech.

Velký dík patří holkám Vandě Machálkové, Aničce Chumchalové, Lucce Kalužové, Míše Rohaĺové, Elišce Doruškové a sestrám Nele a Saši Sýkorovým, že pomáhají mladým spolužačkám v jejich sportovních začátcích a ochotně předávají své vlastní zkušenosti.

Na závěr pak popřeji mladým volejbalistkám, ať se dál věnují tomuto koníčku a budu se těšit na příští rok, kdy se doufám opět budeme potkávat v tělocvičně naší školy!

Na fotkách pak určitě poznáte: Alču Václavíkovou, Klárku Petřekovou, Klárku Pečivovou, Janču Mitášovou, Monču Drexlerovou, Adél Doruškovou a Štěpu Borákovou

Volejbalu zdar J.J.