Jazyková animace "Deutsch ist super"

Druhý cizí jazyk? Dnes (vedle povinné angličtiny) již nezbytná součást vzdělání každého absolventa gymnázia. Co si vybrat? Němčinu? Španělštinu? Ruštinu? Francouzštinu? Tyto otázky si kladou žáci 2. A8 na ší školy na začátku školního roku. Výběr je opravdu těžký. Nabídka všech jazyků skvělá! Pro snadnější rozhodování či utvrzení se, který cizí jazyk zvolit nebo nezvolit, uspořádala skupina studentů německé sekce Ústavu cizích jazyků Pedagogické fakulty UP, budoucích učitelů německého jazyka, jazykovou animaci “Deutsch ist super”. Aktivity, které si připravili, umožnily žákům nahlédnout pod pokličku jazyka německého. Co je typické pro německy mluvící země? Která německá slova jsou podobná češtině? Jak správně vyslovovat? Žáci 3. A8 a 4. A8 si pak ověřili, kolik toho po několika měsících výuky němčiny umí. Všichni žáci na závěr dostali od studentů z Univerzity Palackého malý suvenýr a hlavně velkou pochvalu.