Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Juniorský maraton

Ve středu 9.4.2014 zavítali naši studenti do Zlína, kde se na náměstí Míru konalo krajské kolo soutěže v běhu zvané Juniorský marathon. Závod se běžel štafetovým způsobem a na každého člena družstva, které tvořilo sedm chlapců i tři dívky, postupně čekalo  4,2 kilometru běhu, což dohromady dalo marathonskou trať. Náš tým se nezalekl chladného počasí ani zdatných soupeřů a od prvních metrů jsme se drželi na předních pozicích. Na čtvrtém úseku přebral štafetový kolík zdatný sportovec a matematik z Velkých Karlovic Jan Srba, který naším nejlepším časem (14:43) nasadil k rozhodujícímu trháku. Ostatní členové si vzali k srdci pokyny výborně koučujícího trenéra, pana profesora Jakuba Janíčka, a náskok nejenže udrželi, ale dokonce i navýšili, a tak se  naše družstvo po doběhnutí finišmena štafety Jana Graclíka mohlo radovat z vítězství a postupu do celostátního kola, které se uskuteční  v rámci Pražského marathonu v neděli 11.5.2014.

I když náš celkový čas 02:42:06 je na úrovni průměrného Keňana, tak v baťově městě stačil na suverénní vítězství a dalším deseti zúčastněným týmům se nejspíš bude o pohledu na naše záda zdát ještě dlouho. Po tiskové konferenci, která následovala ve čtvrtek 10.4.2014 si členové družstva dopřáli zasloužené volno a nyní už začnou s přípravou na pražské finále.

Výsledky: 1. Gymnázium Rožnov 02:42:06  2. Gymnázium Lesní čvrť Zlín 02:47:20

3. Gymnázium T.G.M. Zlín 02:47:37

Gymnázium Rožnov p.R. reprezentovali: Natálie Jurčová, Kateřina Dvořáková, Hana Petřeková, René Kesler, Jan Srba, Adam Bambušek, František Nesvadba, Jan Graclík,

Trenér, masér, vedoucí výpravy, kustod, vyživový poradce: Mgr. Jakub Janíček

Tomáš Štverák, Dan Adensam

 

Přejít nahoru