Krajské kolo konverzační soutěže ve španělštině

Krajské kolo konverzační soutěže ve španělštině po čase v Rožnově pod Radhoštěm

Ve středu 13. března patřilo celé dopoledne na naší škole španělskému jazyku. Svůj “španělský” den si přišlo užít a zasoutěžit si celkem 22 studentů ze Zlínského kraje. Změřili své konverzační dovednosti a znalosti ve dvou kategoriích: I. kategorii ( do tří let studia) reprezentovalo 14 soutěžících a II. kategorii (nad tři roky) 8 soutěžících.

Naši školu zastupovali a ve velké konkurenci se rozhodně neztratili tři žáci: Alexandra Bumbalová (4. A8), Václav Marian Šesták (2.A) a Sára Večerková (8. A8), která nakonec vybojovala ve své kategorii krásné 2. místo. Všem třem patří velký dík za vzornou reprezentaci naší školy.

I. kategorie:
1. místo Kateřina Kolářová (Gymnázium Uherské Hradiště)
2. místo Markéta Hurtová (Masarykovo gymnázium Vsetín)
3. místo Eliška Plísková ( Gymnázium Otrokovice )

II.kategorie:
1.místo Dita Kubalčíková (Gymnázium Zlín Lesní čtvrť)
2. místo Sára Večerková (Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm)
3. místo Anna Fryštácká (Gymnázium a Jazyková škola Zlín)

Děkujeme za pomoc také všem členům obou odborných porot, tvořených z vyučujících španělského jazyka, kteří doprovodili své studenty. Výkony byly úžasné a porota to rozhodně neměla snadné.

Naši soutěž podpořila a nejlepším soutěžícím věnovala nádherné a hodnotné ceny také valašskomeziříčská společnost  SCHOTT, které tímto vyjadřujeme náš obrovský dík.

Těšíme se zase někdy příště. !Viva el espanol!

Za organizační tým Cira Jakub a Lucie Střílková

Soutěž se konala za finanční podpory MŠMT.