Kurz Nordic Walking

Dne 19. 5. 2014 se na hřišti  Střední zemědělské a průmyslové školy v Rožnově pod Radhoštěm konal kurz Nordic Walking, kterého se zúčastnilo 8 studentů našeho gymnázia. Přítomné nadšence přivítala ředitelka klubu Parkinsoniků v Rožnově společně s dvěma instruktorkami.

Po úvodní prezentaci o správném držení těla a chůzi se všichni zúčastnění přesunuli na školní hřiště, kde proběhla praktická část.
Po dovršení bezchybné chůze se studenti přesunuli opět do učebny Geodézie, kde byli seznámení s akcí, která se bude konat v průběhu září. Žáci zde provedou instruktáž parkinsonikům a kolemjdoucím. Poté se přesunou do pivních lázní a společně s Klubem Parkinsoniků projdou lázeňskou stezku.
Zúčastněným byl také podán návrh, aby ve svém volném čase docházeli do pivních lázní a jako instruktoři zde učili lázeňské hosty  Nordic Walking. (Zuzana Hrstková 3. B)