Letní prázdninová dílna – opět workshop v Berlíně Wannsee 2014

Ve dnech 23. – 31. 8. 2014 vyrazila skupina bývalých i současných studentů rožnovského gymnázia (Monika Urbanová, Karolína Němečková, Ondřej Peters, Martin Pavelka, Jan Ondruch, Tomáš Ondruch, Martina Hanušová, Tereza Volfová) na Internacionální umělecký workshop “crossover – culture – celebration”. Projekt se uskutečnil v Berlíně prostřednictvím Wannsse – Fora. Studenti si zde vybrali ze čtyř workshopů (divadla, tance, multimédií – kostýmů, fotografií), ve kterých pak spolupracovali spolu s ostatními účastníky z Polska, Německa a Španělska.

Byla to skvělá příležitost nejen k tomu poznat jiné kultury, procvičit si cizí jazyky v běžných situacích, ale hlavně k tomu potkat nové lidi. Ve Wannsee panovala velmi přátelská atmosféra, a tak se již po pár dnech všichni cítili jako doma. O tom, že nám všem Berlín učaroval svou rozmanitostí a duchem, není pochyb. Součástí pobytu byly i čtyři různé exkurze přímo do centra a po památkách. Taneční a divadelní workshop měl to štěstí a zhlédl také dvě různá představení. Přes den bylo stále co dělat: pokud jsme tvrdě nepracovali v našich workshopech, alespoň jsme živě diskutovali a seznamovali se. Během týdne proběhl kulturní večer, kdy národnostně rozdělené skupiny prezentovaly své země. U české prezentace nechyběla slivovice, polka ani zpěv. Na závěr i workshopy předvedly svá celotýdenní díla a rozloučení bylo velmi emocionální. Za českou skupinu mohu poděkovat za náklonnost ostatních, kteří s námi vydrželi vzhůru celou noc a čekali až do našeho odjezdu, aby se s námi rozloučili. Nutno zmínit, že Češi vyráželi jako první – a to již v 5:30. Také děkuji za starost naší skupinové Mutter paní Petersové, díky které jsme mohli něco takového zažít.

Studenti rožnovského gymnázia