Lyžák Karolínka

V týdnu od 9. do 13. února vypravili se studenti prvních a pátých ročníků Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm zdokonalit své lyžařské a snowboardové dovednosti do nedaleké obce Karolínka. Pravda, nejeli sami. Z povinnosti, či snad za trest, dostali na starosti jejich mravní a lyžařský vývoj páni profesoři Kolář, Janíček a paní profesorka Petersová. Nečekaně, možná pro získání větší autority, přibalil si pan Janíček s sebou na pobyt i svého psa Matouše. Ten se ihned stal miláčkem všech účastníků kurzu z řad studentstva. Matouš, samozřejmě, ne pan Janíček 🙂

Program jednotlivých dnů byl celkem jasný. Postel – lyže – jídlo – lyže – jídlo – program – postel – fakultativně jídlo na pokojích. Postele byly pohodlné, některým však lehce krátké. A to měřím jen metr sedmdesát! Lyžování si bezesporu všichni užívali naplno. Někteří jezdili neustále nahoru a dolů (mořskou nemocí naštěstí nikdo netrpěl), jiní dávali přednost bufetu dole pod sjezdovkou. No a ti ze třetí skupiny se prostě smířili s tím, že stáním kolmo na svahu a čekáním na zbytek družstva si taky namakají svaly na nohou. Jídlo bylo vážně super. Pravidlo: “Sněz to dřív, než ono to sní tebe,” se naštěstí na penzionovou stravu nevztahovalo. Porce byly velké, což jen umocňovalo pocit blaženosti. O ranní budíčky i večerní uspávanky (i když pohybové hry měly zcela opačný účinek) se postaralo vždy jedno z družstev. Jak budíčky, tak závěrečné hry byly kreativní a slavily veliký úspěch. Hlavně ty budíčky, teda. Ale pozor, jelikož jsme gymnázium a nezaměřujeme výuku pouze na jeden obor, ale na všeobecné znalosti, i zde, na našem lyžařském kurzu jsme se učili jezdit nejen na sjezdových lyžích, ale také na lyžích běžeckých! Dvakráte se poskládala skupinka odvážlivců a dvakráte jsme vyrazili do bílé stopy. A Matouš šel srdnatě s námi.
Týden byl opravdu málo. Kdybychom mohli, zůstali bychom ještě déle.

PS: Lyžák byl prostě super. 🙂

Lenka Charvátová 1. B