Lyžák třídy 2. A8

Jako každoročně, i letos se žáci ze třídy 2. A8 zúčastnili lyžařského kurzu. Dne 28. 1. se tato třída ve složení spousty nedočkavých žáků pod vedením zkušených instruktorů pana učitele Koláře a Janíčka vydala na kurz.

Hned po příjezdu jsme se ubytovali v horském hotelu nedaleko Sachovy studánky a vyrazili na svah.   Někteří z nás se rozhodli vyzkoušet jízdu na snowboardu, na kterém je pan učitel Janíček, po čtyřech dnech strávených na onom záludném prkně, naučil. Jiní byli zase věrní lyžím a společně s panem učitelem Kolářem zdokonalovali svůj lyžařský styl. Největší pokrok udělali ti, kteří, dá se říct, stáli poprvé na lyžích a během čtyř dnů se naučili obstojně lyžovat. Ti ostatní na ně trpělivě čekali, sledovali je zpod kopce a drželi jim palce, aby jízdu sjeli bez pádu. Každý den po obědě bylo volno. Hrály se různé hry a všichni si po dřině na svahu volno náramně užívali. Byla zde také možnost zahrát si bowling nebo ping-pong. Toho jsme všichni využili a při marných pokusech některých studentů, pokoušejících se strefit alespoň jednu kuželku, se taky dost nasmáli. Počasí nám to nijak neulehčovalo, zvláště poslední dva dny, kdy se z kopce stala jedna velká ledová skluzavka, kterou zdolat nebylo vůbec jednoduché.

Všechno ale jednou končí. A tak jsme si poslední den po obědě vzali své věci a vyrazili na cestu domů. Tyto čtyři dny strávené se skvělou třídou uběhly jako nic! Někteří by ještě zůstali, jiní se už těšili domů. Jediné, co jsme měli všichni stejné, byl nezapomenutelný zážitek, na který budeme ještě dlouho vzpomínat!

P. S. Děkujeme panu učiteli Kolářovi a Janíčkovi, kteří skvěle splnili roli instruktorů a trpělivě nás na svahu učili (u snowboardistů to trpělivost opravdu chtělo, i když byli velmi nadaní).

Těšíme se na další společné akce!

Klára a Johana