Lyžařský kurz Gruň

Dle kalendáře se psalo 7.  3.  2016, tedy den, který se zapsal do dějin jako den, kdy žáci 1.  B a 5.  A8 na celý týden opustili ochranné zdi Gymnázia a svou přítomností poctili odlehlé místo zvané Gruň.  Ovšem ani tady jsme nepřestali využívat znalosti ze školy.  Díky rozsáhlým znalostem z geologie jsme určili, že kopec nad námi bude zjevně vlek a sílu fyziky okusil každý, kdo při lyžování elegantně upadl.

A jak už název napovídá, hlavní náplní našeho kurzu bylo právě lyžování, i když to spíše vypadalo, jako by žáci vymýšleli nové lyžařské styly a učili učitele trpělivosti.  Ovšem kromě lyžování na nás čekala také řada her, které pro nás ochotně připravil pan Janíček a jejichž pravidla byly často těžší než samotné lyžování.

Ale i přes všechnu námahu, spoustu rad, jak vypilovat své lyžařské umění a skutečnost, že jsme na kurz jeli třídy dvě, si všichni celý týden užili ať už na svahu, při hrách nebo na pokojích s přáteli.  A jelikož jsme žádnou lavinu neviděli a nějaký ten sníh jsme měli, dá se prohlásit, že nám i počasí přálo.

A zatímco na lyžařský kurz jsme jeli vybaveni taškami, domů jsme se vraceli s něčím mnohem lepším, a to se zážitky, vzpomínkami a novými přáteli, což rozhodně stálo za to.

Nakonec bychom chtěli poděkovat oběma pánům učitelům, kteří se postarali, aby náš lyžařský kurz byl pohádkou s dobrým koncem a ne hororovým příběhem.

A jelikož počet studentů při odjezdu a příjezdu seděl, dokonce se všichni studenti vraceli autobusem a ne rychlou záchrannou službou, nezbývá než prohlásit lyžařský kurz za úspěšný.

Katka Mikulenkova 1. B