Mladí chemici vyrazili na olympiádu do Valašského Meziříčí.

Poté co úspěšně absolvovali domácí i školní kolo, v nichž nasbírali nejvíce bodů ze studentů tercie a kvarty, vyrazili chemici Katka Kleinová 4.A8, Tereza Bergová 3.A8 a Dominik Holiš 3.A8 na okresní kolo chemické olympiády ve Valašském Meziříčí. Ačkoli se okresní kolo tematicky hodně vzdálilo od kol předcházejících, naši studenti dokázali zúročit znalosti získané v hodinách chemie, a v náročném testu i praktické části nasbírali velmi cenné body.

Za zmínku stojí především výkon Terezy Bergové, která se umístila z 20 účastníků na místě čtvrtém, a o jednu příčku ji tak utekl postup do kola krajského.

Všem účastníků, jak školního, tak okresního kola, bych rád poděkoval za účast a čas strávený s touto krááásnou vědou, a již se těším na další úspěšné ročníky.