Nadějní sportovci nižšího gymnázia

Nejen bystrou myslí, ale také sportovním talentem disponují studenti 3. a 4. ročníku víceletého gymnázia naší školy. Již v předešlých letech vyhrávali soutěže v kolektivních sportech a i letos v tomto duchu pokračují.

Po úspěšně zvládnutých okrskových kolech ve florbale a malé kopané se naši starší žáci vypravili do Zašové bojovat o postup do krajského kola v malé kopané. Velmi slibný začátek a první vítězství vneslo do týmu dobrou náladu. Změna však nastala po vypjatém zápase s domácím týmem. Neproměněné šance ze začátku utkání, agresivní hra soupeře, pohybující se až za hranicí pravidel i slabý výkon rozhodčích způsobily nejen prohru našeho týmu, ale především zranění klíčového obránce. Štěstí při nás nestálo ani v posledním souboji, kdy po několika tyčích našeho týmu dokázal soupeř skórovat z rychlého protiútoku a tím ukončil naše myšlenky na postup.

Na florbalové okresní kolo vyrazil obdobný tým – s menšími ambicemi, ale o to větší touhou překvapit. Opět dobrý začátek a remíza s velmi silným týmem z Horní Lidče. Druhý zápas však mladí sportovci nezvládli, a tak se rozhodovalo v kole posledním. Zde se nám podařilo porazit ZŠ Salvátor a náš osud byl v rukou chlapců ze ZŠ Luh, jež musela porazit Horní Lideč. Utkání nakonec skončilo remízou, která posunula obě mužstva do dalších bojů a náš tým bohužel vyřadila ze hry.

Studentům nechybí soutěživost a zápal pro hru. Zapracovat se ale musí především na týmovém duchu, který funguje, pouze pokud se vyhrává, a v okamžicích krize se spíše vytýkají chyby ostatním, namísto vzájemného povzbuzování. Většina našich sportovců jsou studenti třídy 3.A8, kteří se letos postavili o rok starším soupeřům a nasbírali tak cenné zkušenosti pro nadcházející rok, kdy budou moci opět předvést, co dokáží. Pevně věřím, že se i v příštím roce podaří navázat na dosavadní výsledky a možná chlapci přidají i něco navíc.

Poděkování za reprezentaci naší školy patří:

Jakubu Deakovi, Stanislavu Řezáčovi, Danielu Kašparovi, Tobiáši Krupovi, Josefu Billovi, Václavu Kolaříkovi, Ondřeji Hrůzkovi, Michalu Huskovi, Adamu Skalkovi, Vladislavu Chmelaři, Lukáši Bojdovi, Ondřeji Klimparovi a Emilu Křižkovi.