Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Naši studenti ovládli rožnovského "Hopana"

          Ve čtvrtek 13.3.2014 se na SŠZePř v Rožnově p. R. konal již 29. ročník soutěže ve skoku vysokém “O nejlepšího hopana zeteešky”. Jelikož pro všechny členy našeho týmu (Lubomír Pivoňka 7.A8, Jana Mikulajová 7.A8, Monika Kramolišová 1.B,  Marek Bařák 4.A8) to byl první start na skokanské soutěži, vyráželi jsme do boje s motem “zúčastnit se”, vytvořit si osobní rekordy a eventuálně pomýšlet na úspěch v soutěži družstev.

          Soutěž  zahájily děvčata a již první skoky ukázaly, že naše skokanky mají nejen talent, ale i velkého sportovní srdce! V průběhu zvyšování laťky se do soutěže zapojili také chlapci a v tělocvičně se vytvořila pohodová atmosféra, podporována hudbou i skvělými komentátory J. Se zvyšováním laťky začalo jedenáctičlenné startovní pole dívek pomalu řídnout, což zlepšovalo atmosféru v našem týmu, protože nám bylo jasné, že již ostudu neuděláme! Zlomová se stala u děvčat výška 130cm, kterou zdolaly pouze tři závodnice, a náš tým mohl slavit bednu. Monika Kramolišová se s tím však nespokojila, a suverénně si vyskákala vítězství, poté co zanechala své soupeřky na výškách 130 a 134cm. S rezervou do příštích ročníků ukončila Monika soutěž výkonem 139cm.

Pánové se mezitím udržovali v tempu a s vysokými rezervami skákali výšky na první či druhé pokusy. Problémy nastaly u chlapců na výšce 157cm, přes kterou se dostali pouze čtyři skokani, přičemž dva byli zástupci našeho gymnázia. Díky lepším pokusům obsadil Lubomír Pivoňka místo třetí a to výkonem 157cm. V souboji o první místo tak zůstal Marek Bařák, který bojoval se svým soupeřem na výšce 163cm. Markovi se tuto výšku podařilo zdolat na druhý pokus, zatím co jeho rivalovi ne. V soutěži tak zůstal náš skokan osamocen a bylo již jen otázkou, kolik skočí? 166 napoprvé, 169 a znovu skvěle!!!, Marek Bařák vyhrál výškařskou soutěž tímto výkonem a pevně věřím, že tento výkon příští rok ještě vylepší.

Tímto bych chtěl poděkovat všem zúčastněným za skvělé výkony a již se těším na další ročník, ve kterém se rýsuje nová výzva – 600 cm – hranice družstva.

Přejít nahoru