Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

NĚMČINÁŘI z Rožnova v HEVLÍNĚ

V pátek 17. listopadu byl sice státní svátek následován víkendem, ale my jsme se s Gymnáziem Rožnov pod Radhoštěm přesto vydali do Hevlína na německý seminář za vzděláním, kde jsme si měli procvičit němčinu a něco nového se také přiučit.

Vyjeli jsme v pátek ráno směr Brno, kde už na nás čekal autobus plný dalších účastníků,
s kterými teď budeme 3 dny trávit většinu času. Jakmile jsme dojeli do Hotelu Zetocha, ihned jsme se ubytovali a následovala krátká procházka po okolí. Dozvěděli jsme se něco o historii a pamětihodnostech obce a také o našich hostitelích. Po večeři byl připraven program v podobě různých seznamovacích a zábavných her, které byly co nejvíce propojeny s němčinou. Nejen, že jsme se dost zasmáli, ale především jsme se navzájem poznali. V sobotu jsme po snídani konečně vyjeli za hranice republiky, do Rakouska – tedy přesněji do Vídně. Vídeň je sama o sobě kouzelné město, kde je spousta věcí k objevování, ale vánoční Vídeň… to je prostě něco úžasného.

Rozdělili jsme se do různých skupinek a každá se rozprchla jinam. Někteří navštívili přírodopisné muzeum, jiní pronikli na univerzitu a někteří jen tak nasávali vánoční atmosféru města. Následovala dobrovolná komentovaná prohlídka Vídně (samozřejmě německy ;)), která tedy byla delší, než bylo očekáváno, ale dovedla nás právě tam, kam se mnozí dost těšili – na vánoční trhy. Mnoho stánků, mnoho skvělého jídla, mnoho světýlek i vánočních ozdob a velká zima 😀 Vánoce jsou skutečně téměř přede dveřmi.

Následující den se vyjíždělo opět po snídani, tentokrát opět za naše hranice do termálních lázní Laa an der Thaya, kde nás čekalo dopoledne plné relaxu, odpočinku a hydromasáží. Nejvíce nás zaujal venkovní bazén se slanou vodou, kde jste mohli pod vodou poslouchat uklidňující hudbu. Opravdu úžasný nápad.

Cesta zpět domů proběhla jako mávnutím proutku a my děkujeme moc za tuto příležitost našim učitelkám němčiny Magdě Brodové, Renátě Chýlkové a  Yvetě Petersové, protože jsme mohli strávit nezapomenutelný prodloužený víkend, který opravdu stál za to.

Michaela Majerová, 3. A

Přejít nahoru