Okresní kolo Biologické olympiády kategorie C

Okresní kolo Biologické olympiády kategorie C se tento rok konalo dne 23. dubna na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. Okresního kola se zúčastnilo 34 žáků z 13 různých škol.

Naše gymnázium reprezentovala Vendula Žitníková (4. A8), Daniela Pavelová (4. A8) a Barbora Machová (3. A8). Na děvčata čekal biologický trojboj, který se skládal z teoretického testu, praktické části a poznávání živočichů, rostlin a hub. Naše žákyně tento náročný trojboj zvládly výborně!!!

Ze všech soutěžících se 16 žáků stalo úspěšnými řešiteli Biologické olympiády. Daniela Pavelová obsadila 23. místo. Barbora Machová se stala úspěšnou řešitelkou Biologické olympiády a umístila se na nádherném 3. místě. 1. místo tedy vítězkou okresního kola Biologické olympiády se stala Vendula Žitníková. Do krajského kola, které se koná 17. května v ZOO Lešná, postupuje Vendula Žitníková a Barbora Machová. Moc gratuluji a přeji hodně úspěchu i v krajském kole.

Všem žákům, kteří se zúčastnili Biologické olympiády kategorie C, chci poděkovat za aktivní přístup, pilnou přípravu a pečlivé zpracování vstupních úkolů. Doufám, že i příští rok budeme v Biologické olympiádě bojovat a společnými silami uhájíme letošní překrásné výsledky.

Lenka Zetochová