Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Pišqworky 2016

Je mi ctí vám oznámit, že den 25. října 2016 se zapsal do historie pišqworkářského řemesla na našem gymnáziu. Tato hra – dříve považována za záškolnickou činnost – se totiž v poslední době opět dostala do podvědomí našich studentů. A tak jsme se i letos vydali na již tradiční turnaj v pišqworkách pořádaný Masarykovou univerzitou. Tentokrát ale naše škola vyslala na Obchodní akademii ve Valašském Meziříčí pouze jeden tým, ne dva jako v minulých letech.

Takzvaného “oblastního” (okresního) kola se zúčastnilo celkem 11 týmů, které byly rozděleny do tří skupin – dvou čtyřčlenných a jedné tříčlenné. A právě v té se nacházel i náš tým “Rododendron”. Každý tým byl vytvořen z 5 hráčů. Během jednoho zápasu každý hráč sehrál duel s jedním ze svých protivníků, střetli se tedy ve dvou hrách. A tak – po krátkém připomenutí pravidel a vhodném zvolení strategie – mohl turnaj začít…

V prvních dvou zápasech jsme museli předvést, jestli tuto hru hrát umíme a nebo ne. Nervozita každým tahem stoupala, ale i přesto jsme tyto zápasy zvládli bez větších potíží. Před turnajem jsme sice byli pasováni do pozice favorita, to ale ještě neznamenalo, že se nevyskytnou problémy. Ty totiž přišly a popravdě velmi brzy – jediná naše dívčí hráčka (Aneta Románková) musela odejít, sotva stihla sehrát čtvrfinálové utkání proti mladým dívkám z valašskomeziříčského gymnázia. Proti tomuto týmu, který jsme podle papírových předpokladů měli porazit bez větších průtahů, jsme sehráli vyrovnaný zápas. Přesto (i díky Anetiným výhrám v obou hrách, které sehrála) jsme se mohli radovat z postupu do semifinále – zápasu o postup do dalšího, tentokrát krajského, kola.

Všechny naše naděje v tuto chvíli směřovaly ke koordinátorovi oblastního kola. Ten ale prohlásil, že dohrát turnaj pouze se čtyřmi hráči můžeme jen, pokud budou obě hry našeho chybějícího hráče zkontumovány. Když jsme tedy nastoupili k semifinálovému klání, ztráceli jsme už 4 body (dva body za každou hru). I přesto jsme (stále mě udivuje jak) semifinálový zápas vyhráli. Stále ale zbývala poslední výzva – finále.

O titul vítěze oblastního kola jsme se utkali se studenty Gymnázia Valašského Meziříčí. Zápas se nesl v přátelském duchu, protože oba týmy si již svůj postup zajistily. Štastnějším týmem byl ale rožnovký Rododendron – zvítězili jsme v oblastním kole turnaje v pišqworkách a můžeme se tak těšit na krajské kolo. To už snad v plném počtu dohrajeme…

Rododendron

Přejít nahoru