Pohár CORNY 2014 aneb královna sportu ATLETIKA

Sotva začal nový školní rok a hned se na nástěnku zapisují studenti ochotni reprezentovat naše Gymnázium  na atletickém poháru Corny. Protože času na přípravu nebylo, nevyrážela naše výprava s velkými ambicemi na vítězství, ale spíše s touhou přepsat nástěnku rekordů před velkou tělocvičnou.

Nálada v týmu byla super a i coach se uklidnil, když jsme se úspěšně sešli na atletickém stadionu ve Valašském Meziříčí.

Převléct na tribuně, zahřát, rozcvičit, poslední úpravy v rozdělení disciplín a jde se na to.

Coach byl delegován do sektoru pro skok vysoký, takže většinu závodu strávil zde a informace o zbývajících disciplínách získával od jednotlivých závodníků. Velkým hendikepem našich sportovců se stala obuv, kde především ve skokanských disciplínách a na krátkých tratích měli závodníci v atletických tretrách značnou výhodu (mokrý tartan je kluzký :(). Náladu nám to však nezkazilo, důležité totiž bylo, že jsme zvládli všechny disciplíny bez zranění 🙂 a mohli tak čekat na vyhlášení oficiálních výsledků.

Naše výprava byla nakonec úspěšná, chlapci i dívky obsadili skvělá 3. místa a do Rožnova se tak vezly dva poháry. Nástěnka bude také pozměněna, protože se nám povedlo vylepšit pět rekordů školy.

Tímto bych chtěl poděkovat všem studentům, kteří reprezentovali naši školu: Katce Dvořákové, Kláře Petrikové, Markétě Svobodové, Monice Kramolišové, Terce Bolfové, Ivetě Mikulenkové, Katce Kleinové, Filipu Dořičákovi, Igoru Ličkovi, Ivo Mikušovi, Kryštofu Havlovi, Vilému Riedelovi, Danu Adensamovi
a  Štěpánu Španihelovi.

Nové rekordy školy:

Katka Dvořáková 800m    2:46:51
Filip Dořičák         100m    11,8
Filip Dořičák         dálka     593cm
Igor Ličko               400m   1:00:89
Kryštof Havel        výška     180cm

Těším se na další společnou akci!

Sportu zdar   Jakub Janíček, Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm