Pohoda na horách

Jako již tradičně jsme vyrazili se studenty prvních ročníků na lyžařský kurz do rakouského Zell am See. Na papíře všichni zapsaní jako výborní lyžaři, zkušení vedoucí, vyhlídky na pěkné počasí, to nemohlo dopadnout jinak než skvěle!

Na pondělní sraz dorazili všichni, a jelikož cesta proběhla bez problémů, tak hurá na svah. První na sjezdovce a 30cm nového prašanu – super začátek. Po pár hodinách jsou sjezdovky plné muld a výborní lyžaři znaveni. Většina proto relaxuje v restauracích u čaje, jen skalní sjezdaři dál sbírají najeté kilometry. Večer na hotelu okoupat, najíst a pořádně se vyspat.  Druhý den trávíme na ledovci Kitzsteinhorn, kde se počasí začalo vylepšovat a poprvé se objevilo i slunce, které usadilo některé účastníky předčasně do lehátek. Další poté léčili první bolístky v odpočívárně.  Třetí den ve středisku  Schmittenhöhe již máme modrou oblohu, takže užíváme krásné široké a upravené sjezdovky. Kilometry nabíhají, s nimi pomalu měkne sníh a přibývá odpočívajících lyžařů. Závěrečný sjezd a naše družstvo je první u autobusu!!!

Závěrečný večer nemůžeme vyladit aparaturu, takže diskotéka skomírá, jelikož se tanečníci nedokáží dohodnout s majitelem JBL. Poslední den vyrážíme opět na ledovec a krom super sjezdovek si užíváme i parádní výhledy a sluníčko. Cestou zpět již panuje v autobuse pohoda, odpočíváme a těšíme se do… školy 🙂

Letošní kurz proběhl v celkem poklidném duchu, nenajezdilo se tolik kilometrů, ale pohoda v lehátkách a dobrá nálada vytvořily příjemnou atmosféru, kterou pár starostí se ztrátami a “lehkými” úrazy, nemohlo nic narušit. Děkuji všem účastníkům za povedený kurz a již se těším na příští rok.

P.S.: Pro příští roky plánujeme pro lyžaře otevření přípravných kondičních kurzů s paní Petersovou a Davidem Huffem.

Skol J.J.