Omlouváme se, ale stránka Gymnázia bez JavaScriptu nefunguje správně. Prosím zapněte si JavaScript k načtení webu.

Pojede se do Chebu!

Je středeční mlhavé ráno 27. března a trojice nadějných historiků, Michaela Fárková, Anna Gardašová a Christian Hep, se s ospalýma očima schází u vlaku, jenž nás po několika přestupech doveze až do Zlína. Na zdejším gymnáziu Lesní čtvrť se totiž koná každoroční krajské kolo Dějepisné olympiády gymnázií věnující se československým dějinám. Cíl je jasný: skončit do třetího místa, abychom se v listopadu mohli podívat na celostátní kolo do Chebu, kde se střetnou nejlepší týmy České a Slovenské republiky. Od postupu každou trojici dělí šedesát minut úporného přemýšlení nad záludnými otázkami odborné poroty.

Po krátkém proslovu představitelů pořádající školy se rozpečetí obálka, z níž vypadne zadání pro Zlínský kraj, které je shodné pro celou republiku. Propisky nachystány, mozky nažhaveny, takže se jde na věc. Zatímco učitelé spokojeně odpočívají ve svém prozatímním azylu, studenti vybírají správné odpovědi s vidinou lákavé odměny v podobě návštěvy západočeského Chebu. Po hodině už není osud v jejich rukou. Do svých opravy chtivých prstů berou učitelé červené propisky a pustí se do vyhodnocování testů.

Po čtyřiceti minutách je náš osud zpečetěn. Společně s favority z gymnázia Valašské Klobouky a Valašské Meziříčí jsme se prodrali náročnou konkurencí k třetímu místu, takže nás v listopadu čeká dlouhá cesta na západ. Držte nám palce!

Přejít nahoru